وردپرس 5.6 و بررسی ویژگی های آنوردپرس 5.6 و بررسی ویژگی های آن نسخه جدیدی از وردپرس را برای اولین بار در سال 2020 معرفی کرد. این نسخه دارای نام خانوادگی Simon است. این نام متعلق به هنرمند افسانه ای نینا سیمون است که برای آهنگ هایی مانند "Feeling Good"، "Young "Talented and Black" و "Four Women" شناخته شده است.

جالب است بدانید که وردپرس همیشه یک به روز رسانی اصلی و سپس در تاریخ های مختلف به روز رسانی های جزئی برای تعمیر نسخه اصلی وردپرس به نام نسخه متنی در بخش های اصلی به روز رسانی ارائه می دهد. در هر پست یک آپدیت اولیه ارائه می دهیم و در مورد کارکردهای آن بحث می کنیم، می توانید زیربخش های آن را در قسمت دانلود دریافت کنید، خلاصه مطالب شعب را به روز می کنیم. وبلاگ خود را حفظ کنید

وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای راه اندازی و ایجاد وب سایت ها و وبلاگ هایی است که می تواند محتوای سایت شما (متن، فیلم، تصاویر و موارد دیگر) را با استفاده از این سیستم نرم افزاری وب مدیریت کند.

تاریخچه وردپرس

وردپرس در ابتدا یک سیستم وبلاگ رایگان بود که امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار می داد و سپس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا یا نرم افزار متن باز (PHP) برای مدیریت محتوای وب سایت معرفی شد.

وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده و توسط MySQL پشتیبانی می شود همچنین نسخه PostgresKival نیز وجود دارد که سیستم کاملا رایگان و متن باز است.

وردپرس ادامه پروژه موفق b2 است که در سال 2003 شکل گرفت. نام وردپرس توسط کریستین اسلک دوستش مت مولنوگ (توسعه دهنده اصلی وردپرس) معرفی شد و از آن روز وردپرس به معروف ترین و پرکاربردترین تبدیل شده است. . ابزاری برای ساخت وبلاگ و وب سایت بر روی هاست با سرعت و پیشرفت قابل توجه.

در حال حاضر بیش از 76 میلیون وب سایت در سراسر جهان با این CMS راه اندازی شده است.

به روز رسانی وردپرس

همانطور که گفته شد، وردپرس یکی از سازندگان وب سایت برجسته در جهان است، بسیاری از وب مسترها وب سایت ها و وبلاگ های حرفه ای را تحت این CMS ساخته اند. ما یک مقاله در مورد به روز رسانی و ویژگی های خاص آن، اما به طور کلی اولین آپدیت ایجاد خواهیم کرد. این CMS به سال 2003 برمی گردد، زمانی که اولین نسخه وردپرس شامل یک رابط کنترلی جدید، یک قالب جدید و ایجاد یک قالب سازگار با XHTML 1.1 بود (تصویر زیر مربوط به نسخه وردپرس 1.1 است).

وردپرس 5.6 شعبه اصلی وردپرس (سایمون)

متد وردپرس 5.6 یکی از نسخه‌های اولیه این CMS است که تغییرات زیادی دارد و یکی از این ویژگی‌ها پس‌زمینه پیش‌فرض جدید مجموعه‌ای از بلوک‌ها است که می‌توان آن را روی بوم مالید. پشتیبانی.

این ماژول های جدید به شما کمک می کنند بدون استفاده از ابزارهای خاص صفحات فرود را طراحی کنید و قدرت این قالب های از پیش ساخته شده را چند برابر کرده و کار را برای شما آسان تر می کند.

انعطاف پذیری بیشتر

وب سایت خود را با ابزارهای زیادی ایجاد کنید وردپرس 5.5 به شما امکان می دهد وب سایت خود را با یا بدون کد سفارشی کنید.

می‌توانید بلوک‌های تک ستونی، ستون‌ها و عرض‌های ترکیبی، سرصفحه‌های تمام عرض و ویدیوها را در قالب جلد بلوک طراحی کنید. ایجاد تغییرات آسان و ساده یکی از بهترین ویژگی های نسخه جدید است.

سایر الگوهای بلوک

در برخی از تم ها، قالب های بلوک از پیش پیکربندی شده برای راه اندازی صفحات عمومی وب سایت اضافه می شوند. این بلوک های از پیش ساخته شده بسیار راحت و آسان برای استفاده هستند و تنها با چند کلیک قابل مدیریت هستند. علاوه بر این، می توانید امکانات را برای کاربران سایت محدود کنید

امکان زیرنویس فیلم و فیلم.

یکی دیگر از ویژگی های اضافه شده در وردپرس به شما کمک می کند تا زیرنویس را به ویدیوهای خود اضافه کنید، می توانید آنها را در پست یا صفحه خود آپلود کنید و زیرنویس اضافه کنید. این کار را برای هر کسی که به متن نیاز دارد بسیار آسان کرده است.

Auto ar WordPress 2021

قالب 221 قالب پیش‌فرض برای نسخه‌های جدید وردپرس است، این قالب یک بوم خالی برای زنده کردن ایده‌های شما است و ویرایشگر بلوک ابزاری عالی برای شکل دادن به آن ایده‌ها است. در عرض چند ثانیه می توانید طرح های مختلف را آزمایش کنید و قالب های زیبایی را اعمال کنید.

علاوه بر این، این موضوع پیش فرض دسترسی را در مرکز وب سایت شما قرار می دهد. این دستورالعمل‌ها با دستورالعمل‌های دسترسی وردپرس توسعه‌یافته مطابقت دارند و سایر استانداردهای تخصصی دسترسی به محتوای وب در سطح AAA (WCAG) 2.1 را ارائه می‌دهند. وقتی محتوای قابل دسترسی ایجاد می‌کنید و افزونه‌هایی را انتخاب می‌کنید که در دسترس هستند، به شما کمک می‌کند بالاترین استانداردهای دسترسی را رعایت کنید.

آرک داولا از پاستیل های نرم

این الگو برای یک سال ایده آل است و یک پالت رنگ پاستلی از پیش انتخاب شده را به شما می دهد که استانداردهای AAA برای کنتراست را برآورده می کند.

همچنین می‌توانید رنگ پس‌زمینه یا خط‌مشی‌های رنگ طرح زمینه وب‌سایت خود را انتخاب کنید، و موضوع، رنگ‌های متن آگاه از دسترسی را برای شما انتخاب می‌کند.

این به روز رسانی برای همه است

توسعه سیستم به روز رسانی خودکار

برای سال ها، فقط توسعه دهندگان می توانستند وردپرس را به طور خودکار به روز کنند. اگر اکنون آماده به‌روزرسانی خودکار هستید، اکنون این گزینه را در داشبورد خود دارید! آیا سایت موجود را ارتقا می دهید؟

بیانیه مقدماتی

حتی اگر در این زمینه متخصص نیستید، می توانید به راحتی وب سایت خود را با چند کلیک به روز کنید و تعهد وب سایت خود را برای دسترسی به اطلاعات به دیگران بگویید.

افزونه جدید شامل یک فرمت کپی برای ویرایش، به روز رسانی تغییرات و انتشار است که برای پشتیبانی از تمام فیلدها و کنترل های مختلف طراحی شده است.

افزونه‌های ویژگی جدید شامل نسخه‌های قالب قابل ویرایش و قابل انتشار هستند و برای پشتیبانی از زمینه‌ها و حوزه‌های قضایی متعدد طراحی شده‌اند.

سبک داخلی

اگر هنوز فرصتی برای بازی با الگوهای بلوک نداشته‌اید، همه تم‌های پیش‌فرض اکنون شامل طیف گسترده‌ای از الگوهای بلوک هستند که به شما امکان می‌دهد با کمترین تلاش بر طرح‌بندی‌های پیچیده مسلط شوید. قالب ها را به دلخواه با کپی، تصاویر و رنگ ها برای مطابقت با سایت خود سفارشی کنید.

برای توسعه دهندگان

احراز هویت REST API با رمز عبور برنامه

API ها ارتباط بین سرویس ها و وب سایت های مختلف را امکان پذیر می کنند و وردپرس 5.6 قابلیت تنظیم رمزهای عبور API را اضافه کرده است. برنامه‌ها و سرویس‌های شخص ثالث می‌توانند به صورت یکپارچه و ایمن به سایت شما متصل شوند، و یک ویژگی جدید REST API به شما امکان می‌دهد ببینید کدام برنامه‌ها به سایت شما متصل می‌شوند و عملکرد هر یک را نظارت کنید.

پشتیبانی از PHP 8 بهبود یافته است

این به روز رسانی وردپرس اولین قدم به سمت پشتیبانی اولیه وردپرس برای PHP 8 است. اکنون زمان آن است که برنامه ریزی کنید که چگونه محصولات، خدمات و سایت های وردپرس شما می توانند از آخرین نسخه PHP پشتیبانی کنند.

جی کوئری

جی کوئری وردپرس را به سه نسخه 5.5، 5.6 و 5.7 به روز می کند. وقتی به اواسط این فرآیند رسیدیم، افزونه Test jQuery Updates را اجرا کنید تا قبل از زمان خطا، سایت های خود را بررسی کنید.

اگر در تنظیمات صفحه خود مشکل دارید (مثلاً اسلایدر کار نمی کند، دکمه چسبنده خراب است)، افزونه jQuery Migrate را نصب کنید.

شما می توانید تجربه خود را از این به روز رسانی در قسمت نظرات همین مقاله به اشتراک بگذارید. ما سعی خواهیم کرد به سوالات شما پاسخ دهیم

این به روز رسانی از 38 زبان در زمان راه اندازی پشتیبانی می کند. مترجمان وردپرس سخت کار می کنند تا مطمئن شوند که زبان های بیشتری در این هسته گنجانده شده است.

ادامه پست: https://blogten.ir/wordpress-5-6/


[ بازدید : 197 ] [ امتیاز : 4 ] [ نظر شما :
]
[ يکشنبه 18 تير 1402 ] [ 11:43 ] [ ghader52 ]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
ساخت وبلاگ تالار عطر مردانه اورجینال انجام پروژه متلب مشاور گروپ لیزر فوتونا اسپیس تعمیرات تخصصی آیفون درمان قطعی خروپف اسپیس فریم اجاره اسپیس گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس خرید آنتی ویروس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]